Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2016-09-02

12 покемонів, що існують насправді

Гра Pokemon Go стрімко завоювала популярність серед мільйонів гравців у всьому світі. Та навряд чи її шанувальники знають що в дикій природі існують не менш дивовижні істоти. BBC Earth пропонує познайомитись з неймовірними тваринами, що виглядають не менш дивно ніж покемони. Більшість із них є маловідомими і рідкісними видами, що живуть у віддалених і екзотичних регіонах реального світу, тому щоб «зловити» їх на свій об’єктив фотографам та науковцям довелось подолати чимало перешкод.


Дванадцять справжніх «покемонів» дикої природи мають свої незвичайні здібності, тому всі вони цілком можуть конкурувати з істотами із доповненої реальності всесвіту покемонів.


Риба фугу (Tetraodon sp.)

 

Риба фугу (Tetraodon sp.)


Спеціальна здатність: отрута! Риби фугу є одними з найбільш отруйних хребетних тварин на планеті, та, незважаючи на це, таку небезпечну страву полюбляють чимало гурманів.


Крихітка-гусінь метелика совка-лишайниця, або як його називають французи «чудо дня» (Момalpium)


Гусінь метелика совка-лишайниця, «чудо дня» (Момa alpium)


Спеціальна здатність: сверблячка! Гусінь цього метелика захищається за допомогою великої кількості пекучих волосків на своєму тілі.


Скляна жаба (Hyalinobatrachium sp.)
Спеціальна здатність: невидимість! Через прозору шкіру скляної жаби видно її внутрішні органи.


Кокосовий краб або пальмовий крадій (Birgus latro)Спеціальні здібності: сила! Раніше вважалося, що пальмовий злодій може «відстригати» клешнями кокоси або навіть самостійно розколювати їх. Насправді ж він просто шукає кокоси, які розкололися після падіння з пальми. Та не варто недооцінювати цього краба – його потужні клешні здатні трощити невеликі кістки.


Лисий уакарі (Cacajao calvus)
Спеціальна здатність: здоров’я! Червоне обличчя самця є ознакою доброго здоров’я і неймовірно приваблює самок.


Фантастичний пласкохвостий гекон (Uroplatus phantasticus)Спеціальна здатність: камуфляж! Завдяки тілу у формі листка рослини, цей гекон може легко зливатися з фоном в лісах о. Мадагаскар, де він мешкає.


Акула-гоблін (Mitsukurina owstoni)
Спеціальна здатність: укус! Гострі як бритва зуби акули-гобліна ідеально підходять щоб кусати і рвати на шматки здобич.


Качкодзьоб (Ornithorhynchus anatinus)
Спеціальна здатність: отруйні кігті! Самці качкодзьоба – одні з небагатьох ссавців, що здатні виробляти отруту. Вона виділяється з рогових шпор на задніх лапах тварини під час шлюбних битв.


Восьминіг Дамбо (Grimpoteuthis sp.)
Спеціальна здатність: оманлива зовнішність! Ці тварини мало схожі на типових восьминогів, скоріше вони нагадують суміш медузи з слоненям :) Маючи великі «вуха» і наївні очі, вони виглядають дуже милими істотами схожими на слоненя Дамбо з однойменного мультфільму. А завдяки формі, що нагадує парасольку та желеподібному тілу, яке здатне змінювати колір ця тварина вельми нагадує медузу.


Зірконіс (Condylura cristata)
Спеціальна здатність: суперчутливість! Зірконіс має один з найбільш чутливих в світі сенсорних органів. Він виглядає як 22 шкірних нарости навколо ніздрів на кінчику рильця. За допомогою таких органів дотику зірконіс виявляє і аналізує на їстівність потенційну здобич лише протягом частки секунди. Його рухи настільки швидкі, що людина не в змозі за ними встежити. Дослідження проведені за допомогою відеозйомки показали, що зірконіс може торкатись і перевіряти до тринадцяти різних дрібних об’єктів в секунду. Вчені припускають, що ці нарости є також електрорецепторами, вловлюючи електричні імпульси від м’язового руху здобичі зірконосів. 


Нетопир Дарвіна (Ogcocephalus darwini)


Нетопир Дарвіна (Ogcocephalus darwini)


Спеціальна здатність: перевтілення! Нетопир Дарвіна – риба, що ходить по дну океану використовуючи для цього грудні плавці. 


Ай-ай або Мадагаскарська руконіжка (Daubentonia madagascariensis)
Спеціальна здатність: тикати! Довгі й тонкі пальці ця надзвичайно рідкісна мавпа вправно використовує, щоб шукати і ловити комах-шкідників дерев.


Цікаво, що колекція чудернацьких істот в Покемон Го має своїх прототипів серед справжніх диких тварин. Пропонуємо дізнатись звідки черпали натхнення розробники цієї гри.

     Матеріал взято з наступних ресурсів: Real animals that look like Pokémon. - Internet: http://www.bbc.com/earth/story/20160809-real-animals-that-look-like-pokemon.

Автор: Ярошинська О.Г.

Вгору