Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2013-09-09

Експедиція до урочища Варниця

09.09.13 здійснено експедицію в урочище Варниця, поблизу с. Пригородок Хотинського району.
Метою даного виїзду було визначення площі поширення популяції Ховраха європейського.

На самому початку шляху серед розмаїття комах нам зустрівся цікавий вид метелика - Перламутрівка велика лісова (Argynnis paphia).

      Пройшовши декілька метрі за чагарниками показались дві чорні постаті. За мить два чорних птаха злетіли в небо махаючи своїми величезними крилами. ЧОРНИЙ ЛЕЛЕКА!!! Так це була пара птахів занесених до Червоної книги України. Навряд чи вони десь тут гніздяться, але однозначно, що харчуються.

Чорний лелека

Чорний лелека

      Подолавши метрів 300 виявлено нірку, дуже схожу на нору Ховраха європейського, але активності не помічено. В траві пробігла ящірка зелена, занесена до Червоної книги України та слідів Ховраха не було.
      Дорога пролягала повз кар’єр в котрому раніше добували каміння в промислових масштабах, зараз лише де – не - де зустрічаються чоловіки, що б’ють каміння для домашніх потреб.

Варниця

Варниця

      Знову нора! Через декілька метрів ще одна… Так, це і є те місце про яке розповідав Олександр Єлаш.
      Колонія розділена дорогою на 2 під колонії. В загальному було виявлено 21 нору Ховраха європейського.

Нора Ховраха

Нора Ховраха

      За пів години очікування з’явився сам винуватець експедиції. Чотири Ховрашки одночасно бігали по пагорбах, виглядаючи хижаків та шукаючи їжу. Хто б міг подумати, що за міським сміттєзвалище така багата природа?

Ховрах європейський Ховрах європейський Ховрах європейський Ховрах європейський Ховрах європейський Ховрах європейський Ховрах європейський Ховрах європейський Ховрах європейський Ховрах європейський

      Приносимо вдячність: Єлашу Олександру, за надану інформацію та Лазару Івану за ідею пошуку Лелеки чорного в Хотинському районі.


Автор: Ярошинська О. Г.

Вгору