Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2016-01-03

Малюки Ховраха європейського самостійно добувають їжу

11 червня працівниками відділу науки національного природного парку «Хотинський», було здійснено експедицію на околиці с. Анадоли, Хотинського району. Метою було підрахувати молодняк зникаючого виду гризунів – ховраха європейського (Spermophilus citellus L., 1766), котрі саме в цей період вперше вилазять зі своїх нір та живляться насінням лугових злаків.

Даний вид ховраха був занесений до ІІ видання ЧКУ (1995) як вид, що зменшує чисельність на всьому ареалі, занесений до Червоної книги МСОП як вид, що підлягає особливій охороні та до Бернської конвенції. До 2013 р. були усі підстави вважати, що в Україні цей вид втрачено безповоротно. В ЧКУ (2009) природоохоронний статус виду: зниклий.

На територій НПП «Хотинський» та околицях виявлено три колонії поширення ховраха європейського, та поблизу с. Анадоли їхня чисельність найбільша.


Приїхавши на ділянку по обіді, одразу ж було помічено двох непосидючих малюків-ховрашків. В цей період вони особливо цікаві та підпускають до себе людей дуже близько.

Ховрах європейський (Spermophilus citellus L., 1766)

Згодом на поверхню вилізли ще троє та стоячи на задніх лапках видавали звуки схожі на свист, попереджуючи всіх про чужинців.

Ховрах європейський

Загалом виявлено 6 ховрашенят, але беручи до уваги обережність дорослих особин, можна стверджувати, що представників ховраха європейського в околицях с. Анадоли як мінімум у двічі більше.

Ховрах європейський


Автор: Ярошинська О. Г.

Вгору