Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2014-11-18

Як вирощувати та доглядати за деревцем бонсай?

      Бонсай - це мистецтво, яке практикується в Азії протягом багатьох століть. Бонсай вирощують з одного й того ж насіння, що й дерева, які ростуть в повний зріст, у невеликих контейнерах, зберігаючи елегантні форми притаманні великим, старим деревам, але зменшені в сотні разів.

Як вирощувати та доглядати за деревцем бонсай

      Вибір виду дерева
      Тип та вид дерева підбирається враховуючи клімат навколишнього середовища, в якому воно буде проростати. До уваги береться: грунт, температура повітря, жорсткість води…
      Бонсай можна вирощувати з таких дерев, як: китайський або японський в’яз, магнолії, дуба, яблуні… Якщо Ви надаєте перевагу хвойним видам дерев, використайте ялівець, сосну, ялину або кедр. Бажано, щоб той вид дерева, який Ви оберете, міг повноцінно розвиватись в Вашому регіоні. В приміщенні можна вирощувати міні-дерева з тропічних видів дерев таких як оливкове дерево та інші.

Як вирощувати та доглядати за деревцем бонсай

      Почати вирощувати бонсай, можна з насіння. Перевага такого методу в тому, що можна сформувати необхідну форму дерева ще до обрізки. Та основним недоліком є час. Період від посадки до початку роботи з деревцем, може тривати п’ять і більше років.
      Найчастіше використовують дерева, які проростають в природі. Їх обирають так, аби вони були не дуже молоді, але й не старі, адже останні погано адаптуються до малих контейнерів. Враховуються також міцні коренева система та стовбур.

Як вирощувати та доглядати за деревцем бонсай

      Необхідно разом з деревом взяти як можна більше грунту, це не дасть рослині загинути від шоку. Від поміщення майбутнього бонсай в контейнер до початку формування крони має пройти близько року, для зміцнення кореневої системи.
      При купівлі в магазині вже підготовлених дерев, потрібно розуміти, що рослині вже виділено багато часу, тому вона буде коштувати не дешево.
      Після того, як Ви принесли рослину додому, дайте їй тиждень для адаптації на новому місці перед початком роботи.

Як вирощувати та доглядати за деревцем бонсай

      Догляд за бонсай
      Перш за все в догляді за бонсай потрібно враховувати пору року. Взимку не слід обрізати дерево надто багато, адже до весни воно не зможе відновити втрачені з гілками поживні речовини.
      Весна – це період активного росту рослин. В цей період варто зайнятися пересадкою бонсай, наситити грунт поживними речовинами та почати обрізку. Протягом літа рослина активно росте і в цей період необхідно стежити за тим, щоб грунт був регулярно зволожений. Восени ріст дерева припиняється, також в цей період можна проводити пересадку та обрізку.

Як вирощувати та доглядати за деревцем бонсай

      Вранці дереву потрібне пряме сонячне проміння, тоді як після обіду воно потребує тінистої місцевості. Це правило важливе майже для всіх видів бонсай, але необхідно точно знати співвідношення сонця й тіні для Вашого міні-дерева.
      Якщо деревце помістити в дім, його потрібно поставити поруч з вікном, та кожні декілька днів повертати на 90 градусів, щоб всі листочки рівномірно освітлювались сонячним промінням.

Як вирощувати та доглядати за деревцем бонсай

      Важливо стежити за температурним режимом! Рослина, при недостачі тепла, уповільнює свій ріст, і стає вразливою до захворювань.
      Також бонсай потребує внесення добрив та помірного зволоження грунту. Не намагайтесь компенсувати недостачу поливу та залити рослину – це негативно скажеться на здоров’ї Вашого улюбленця.

      Формування бонсай
      Формування міні-деревця бонсай можливе в декількох стилях. Деякі з них призначені для створення зменшеної копії старого дерева, в той час як інші є більш стилістичними. Ось деякі з найбільш популярних:

      Chokkan. Рівностояче дерево з прямими гілками, які розміщені рівномірно навколо стовбура.

Як вирощувати та доглядати за деревцем бонсай

      Moyohgi. Дерево має більш природну похилу форму.

Як вирощувати та доглядати за деревцем бонсай

      Shakan. Це косі форми, що імітують дерево вигнуте вітром.

Як вирощувати та доглядати за деревцем бонсай

      Bunjingi. Стовбур дерева довгий та покручений.

Як вирощувати та доглядати за деревцем бонсай

      Для формування вигинів на стовбурі та гілках, використовують різноманітної товщини мідний дріт. Ним обмотують рослину в потрібному місці та вигинають під потрібним кутом. Метал жорсткий і зберігає форму. Важливо не пережати бонсай занадто сильно, адже тоді дріт в’їдатиметься в кору.

Як вирощувати та доглядати за деревцем бонсай

      Під час формування, бонсай повинен залишатися в великому контейнері.

      Завершення формування бонсай
      Після завершення формування, бонсай переміщують в декоративний контейнер, форма і фактура якого доповнюватиме стиль Вашого деревця. Він не повинен бути занадто малим та має вміщувати достатньо грунту для рослини.
      Також для декорування бонсай застосовують: камені, ракушки, мох та інші елементи, які в композиції нагадують частинку лісу, гори чи тому подібне.
      Розмістіть бонсай-композицію на видному, сонячному місці, та нехай ним любуються Ваші гості. Та пам’ятайте, бонсай – це жива істота, яка відчуває людські емоції та відповідно на них реагує. Любіть своє деревце і воно віддячить красою та затишком в домі.


     Матеріал взято з наступних ресурсів: http://www.wikihow.com.
      Фото взято з наступних ресурсів: http://greenhome.org.ua/, http://vancampjulien.be/, http://atualidade.portalmie.com/, https://sites.google.com, http://beartales.me/, http://plantus.ru/.

Автор: Волошко Н. С.

Вгору