Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2016-01-03

Ікра, прямо з північної Кароліни

Ікра, прямо з північної Кароліни

      У самому серці Північної Кароліни знаходиться "Happy Valley". Це в 28 милях на північ від Аппалачів і тут розміщуються багато сімейних господарств. Тут було зроблено спробу вирощувати найдорожчу в світі закуску – осетрову ікру.
      В штаті Північна Кароліна, розміщені перші і єдині водні ферми в США, що спеціалізуються на вирощуванні та продажу осетрової ікри, яка займає друге місце в світі по співвідношенню ціна-якість.
      Каспійське море – давній постачальник більшості осетрових у світі. Але в процесі добування з моря виникає ряд негативних чинників: надмірний вилов риби, забруднення навколишнього середовища та винищення риби, що виробляє чорне золото. Ці фактори призвели до заборони промислового вилову осетрових в природі і ембарго на російську ікру. Проте, світовий попит на ікру не слабшає, і по всьому світу почали з’являтися аквакультурні господарства. В результаті вирощування осетра в неволі стало досить вигідним бізнесом. Оптова ціна ікри становить близько 590 $ за фунт (1000 євро за кілограм) для більшості сортів осетрових. Вроздріб найпрестижніша ікра продається за ціною більш ніж 120$ за 50 грам.
      Ферма «Atlantic Caviar & Sturgeon» в 2006 році закупила першу партію мальків осетра. Тепер господарство налічує більше 16000 статевозрілих риб Сибірського і Атлантичного осетра.
      Ферму заснували 4 товариша в 2000 році. В 2008 р. один з них, Білл Уайт, помер від раку і заповів свою частину власності державному університету Північної Кароліни. Відтоді, фахівці спільно співпрацюють в напрямку підвищення продуктивності виробництва та здешевлення вихідного матеріалу.

Ікра, прямо з північної Кароліни

Ікра, прямо з північної Кароліни

Ікра, прямо з північної Кароліни

Ікра, прямо з північної Кароліни

      «Atlantic Caviar & Sturgeon» розпочала продаж своєї продукції з 2012 року. Незначна кількість ікри йде на відтворення нового покоління осетра. Самців продають на філе, а самки являються джерелом ікри.
     За допомогою фермерських господарств, спрямованих на вирощування осетрових, можна уникнути винищення цих цінних видів риби. Завжди є альтернатива.


     Матеріал взято з наступних ресурсів: http://modernfarmer.com.

Автор: Гетьман О. П.

Вгору