Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2013-08-23

ГЕОЛОГІЧНА ЕКСПЕДИЦІЯ

      23.08.13 відбулась геологічна експедиція територією національного природного парку «Хотинський». Початковою точкою стало село Атаки Хотинського району (колишній кар’єр), кінцевою хотинський водозабір.
      Шлях пролягав каньйоном річки Дністер з кутом нахилу близько 40 градусів. Продираючись через зарості дерену та акацій ми навряд чи сподівались що не будь знайти. Крізь гілки та листя дерев де-не-де проблискувало дзеркало Дністра, але нічого цікавого не спостерігалось.
      Пройшовши близько кілометра наша наукова експедиція нарешті скинула оберти. На схилі виник широкий яр. Я пам’ятаю цей яр, взимку струмок який протікає посеред нього не замерзає чи то через теплу воду чи певний хімічний склад..? Цікаво, що тут внизу було багато різних комах, особливо око милували метелики різних видів, серед яких явно виділялась Шашечниця. Стіни яру майже по всій довжині просочені струмками та зарослями моху. Одним величезним мінусом даної місцевості є гора побутового сміття біля самої води.

      Подолавши ще 250 метрів старший науковий співробітник Коржик Віталій Павлович помітив брилу вапнякового походження довжиною приблизно 10 метрів. Наблизившись було виявлено горизонтальну заглибину 2,6 м. без чіткого кінця, тобто печера повертає кудись вниз. За три метри від основного входу помічено менший отвір з характерними слідами існування тварини, теоретично лисиці.

      Продовжуючи пошук цікавих наукових знахідок ми натрапили на водоспад, мабуть єдиний або принаймні найбільший поблизу міста Хотин. Нещодавно приблизно 30 метрів правої стіни (на підході до водоспаду), обвалились в одну мить. Основною причиною обвалу були сильні зливи в середині липня.

      Останнім і найцікавішим об’єктом з точки зору геології став 40 метровий вапняковий вихід поблизу станції водозабору в селі Пригородок. Тут виявлено найбільшу печеру за дану експедицію, довжиною близько 4 – х метрів та трохи меншу з тріщинами на стінах.
      Знахідки за час даної експедиції поповнять базу даних печер Буковини.


Вгору