Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2014-02-12

Весна – пора дуплянок :)

      Як відомо велика кількість пташок селяться не в гніздах, а в дуплах дерев. Серед таких: дятли, синиці, шпаки, сови тощо.
      В природних умовах для створення дупла, пташкам потрібно чимало часу. Та для людини, цей процес забере близько 40 хвилин.
      Для виготовлення дуплянки нам потрібно: пеньок, бензопила, сокира, шуруповерт, саморізи 3 і 7 см., дриль та дріт.
      Перш за все необхідно вирішити, для кого робити «будиночок»? Якщо це синичка, гаїчка, крутиголовка та пташки подібного розміру – діаметр отвору повинен бути 3-4 см. Для шпаків 5-6 см., сови сірої 15 см. Звичайно ж розмір самої дуплянки змінюється відповідно до розміру птаха, і параметри для окремих видів можна знайти в мережі Інтернет. Наразі ж мова піде про пташок маленьких розмірів.
      Пеньки я обираю діаметром приблизно 20-25 см., та висотою 30-35см. Кора повинна міцно триматися на деревині, а сам пеньок бути без випуклостей та гудзів.
      Найважливіше з інструментів – бензопила! Саме завдяки їй дуже легко вийняти середину дуплянки.
      Перш за все необхідно відпиляти верхню та нижню кришечки, завширшки 3 см. Найбільшу частину, розколоти навпіл та за допомогою бензопили випиляти середину. В результаті отримуємо ось такий конструктор.

Дуплянка

      Далі необхідно просвердлити отвір (льоток), в моєму випадку діаметр якого становить близько 3 см., на рівні 1/3 довжини дуплянки.

Дуплянка

      За допомогою дрилі, шуруповерта та саморізів з’єднуємо дві половинки.

Дуплянка

Дуплянка

      Далі приєднуємо дно дуплянки.

Дуплянка

Дуплянка

      Для імітації «жилого приміщення», адже відомо, що більшість птахів полюбляють ті гнізда де раніше жили, я використовую стружку. Також можна сіно.

Дуплянка

      Прикрутивши верхню кришечку, необхідно примостити дріт, яким дуплянка буде кріпитися до дерева.

Дуплянка

      Ну ось і все.

      З мого невеличкого досвіду, можу сказати, що дуплянки розвернуті льотком на північний-захід та захід, заселяються дещо рідше, хоча в природі дуже часто зустрічаю жилі дупла саме з такою експозицією. В той час, «південно-східні» дуплянки, в мене засиляли, як шпаки так і крутиголовки.

Дуплянка

Дуплянка

Дуплянка

      Зробіть одну подібну конструкцію, та розмістіть її вдома або в найближчому лісовому насадженні. Ви самі зрозумієте, як приємно, коли Вашу роботу цінять.


Вгору