Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2016-11-08

Квіти і сніг

Зима потроху дає про себе знати і вже на початку листопада вкрила снігом Кримські гори.


Листопад в Криму Засніжені дороги гірського Криму


Крим в снігу 


Та, незважаючи на холодний циклон, ближче до моря картина кардинально протилежна. 

4 листопада на мисі Херсонес місцеві жителі мали змогу насолоджуватися цвітінням осінніх квітів. Валерій Ставицький каже: трава налилась зеленым, что то желтое цветет кустами, плюс одуванчики, какие-то красные цветы и все в крокусах. Штормовые предупреждения, град, туман, гроза, ливни, снег и цветут цветы). Люблю нашу осень.

Побачивши таке різноманіття квітів, можна подумати, що рослини сплутали осінь з весною і зацвіли раніше. Та насправді ці рослини квітнуть восени.


Кульбаба осіння, або крим-сагиз (Taraxacum hybernum)


Кульбаба осіння, або крим-сагиз (Taraxacum hybernum) – багаторічна рослина помірного поясу що належить до родини Айстрові (Asteraceae). В 1931 році була відкрита придатність цієї рослини для отримання з неї каучуку.


Капуста польова (Brassica campestris)


Капуста польова (Brassica campestris)


Капуста польова (Brassica campestris) – однорічна рослина родини Капустяні (Brassicaceae). Народна назва – «суріпиця». Капуста польова – бур’ян, що сильно виснажує грунт. Листя суріпиці придатні для салатів.


Щавель (квасок) (Rumex)


Щавель (квасок) (Rumex) – рослина родини гречкових (Polygonaceae). Листя і плоди цієї рослини – хороший корм для свиней, гусей, курей, кроликів.


 Айстра (Aster)


Айстра (Aster) — рід рослин родини Айстрові (Asteraceae). Рід налічує 200-500 видів, з них близько 100 ростуть в дикій природі в Криму.


 Шафран Палласа (Crocus pallasii) Шафран Палласа (Crocus pallasii)


Шафран Палласа (Crocus pallasii) Шафран Палласа (Crocus pallasii)


Шафран Палласа (Crocus pallasii) — багаторічна рослина родини Півникових (Iridaceae). Вид охороняють у природно-заповідних об’єктах Криму. Заборонено збирання квітів шафрану на букети, викопування цибулин та випасання худоби в місцях його зростання. Цінна але маловідома декоративна, пряна та лікарська культура. Цвіте у жовтні-листопаді, запилюється комахами. Плоди з’являються у листопаді. Розмножується бульбоцибулинами та насінням.


Шафран Палласа (Crocus pallasii)


В інтернеті ходять чутки, що ця зима буде найхолоднішою за останні 100 років, але переглядаючи фото квітів, не хочеться в це вірити)
      Автори фото: Валерий Ставицкий, Павел Перешивкин, Максим Куташев.

Автор: Ярошинська О. Г.

Вгору