Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2016-05-21

Новий вид паразитичних ос назвали на честь Бреда Пітта

Команда вчених з Університету Чулалонгкорн (Таїланд) та Університету Калькутти (Індія) описала два раніше невідомі види ос з Південної Африки. Один з видів автори назвали Conobregma bradpitti на честь американського актора і продюсера Бреда Пітта.

Conobregma bradpitti
Conobregma bradpitti. Фото: Butcher B.A. et al.

Розмірковуючи про назву для щойно відкритого виду, доктор Бунтіка Бутчер (Buntika A. Butcher), згадувала довгі години роботи над докторською дисертацією в своїй лабораторії прямо під плакатом улюбленого актора кіно. Врешті-решт осу було вирішено назвати на честь Бреда Пітта. Це офіційно зафіксовано в статті з описом двох нових видів, опублікованій в міжнародному науковому журналі «ZooKeys».

Conobregma bradpitti Бред Пітт
Бред Пітт приємно здивований

Conobregma bradpitti належить до широко поширеної групи ос-їздців, що паразитують на гусенях молей та інших метеликів. Ці комахи відкладають яйця в організм господаря, який після загибелі твердіє. В ньому оса може безпечно розвиватися, а потім виходить з муміфікованого тіла хазяїна личинкою. Незважаючи на страшну поведінку, багато видів цих ос вважаються цінними в сільському господарстві через їх потенціал в якості біологічного регулятора кількості шкідників.

Літаючий тезка Бреда Пітта – крихітна оса розміром менше 2 мм. Її тіло темно-коричневого, майже чорного кольору, в той час як голова, вусики і ноги буро-жовті. Крила виділяються більш яскравими відтінками.

Важливість відкриття цього виду полягає в тому, що Conobregma bradpitti об’єднує два роди ос-наїзників, які досі вважалися сумнівними. Будучи дуже схожими, представники цих родів відрізнялися лише чотирма діагностичними ознаками. С. bradpitti ж розділяє лише дві ознаки з них з кожним з них. Таким чином, два роди ос були синонімізовані, тобто об’єднані в один. 

У статті доктор Бутчер і її колеги описують ще один вид паразитичної оси – Facitorus nasseri

Facitorus-nasseri
Facitorus nasseri . Фото: Butcher B.A. et al. 

«Ім’я» цього виду більш традиційне – його назвали на честь професора Університету Калькутти М. Насcера (M. Nasser). Це перший вид з підтриби Facitorina у всій Індії, в той час як його найближчий «родич» живе в Непалі. 


     Матеріал взято з наступних ресурсів: Butcher B.A. et al. (2016) Major range extensions for two genera of the parasitoid subtribe Facitorina, with a new generic synonymy (Braconidae, Rogadinae, Yeliconini). ZooKeys 584: 109-120. Hollywood star Brad Pitt shares a name with a new wasp species from South Africa (2016) Online at: http://www.eurekalert.org/pub_releases/2016-05/pp-hsb050416.php Lazaro E. (2016) Newly-Discovered Species of Parasitic Wasp Named after Brad Pitt. Online at: http://www.sci-news.com/biology/parasitic-wasp-species-brad-pitt-03842.html.
      Автори фото: Butcher B.A. et al.

Автор: Ярошинська О. Г.

Вгору