Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2015-01-14

Водяні чудовиська – міф чи факт?

      Світовий океан - одне з найтаємничіших місць для людства. По різним даним він вивчений лише на 2-5%. Під водою існують цілі світи, в яких живуть невідомі науці істоти, є свої ріки і навіть водоспади.
      Великі озера, такі як Лохнес та Байкал, мають складну будову дна. Тут існують мережі печер, ярів та розломів в яких буяє життя в різних формах. Теоретично на великих глибинах в цих схованках можуть існувати стародавні істоти, так звані морські чудовиська. Існують насправді ці велетні чи це лише плід людської фантазії - достовірно не з’ясовано. Зрозуміло лише те, що в безкраїх водах водяться сотні тисяч невідомих науці тварин, серед яких можуть бути і ті самі кровожерні водяні монстри.

      Ось декілька фактів про водних істот, котрими лякають дітей та дорослих:

      Батьком всіх водяних чудовиськ є біблійний персонаж – Левіафан. Ця водяна бестія згадується в численних легендах, розповідях та найбільше в скандинавській міфології. За повір’ям нещадне чудовисько пожирає невірних та людей, що зійшли з праведного шляху.

Водяні чудовиська – міф чи факт

      Дуже популярним чудовиськом, про якого мало хто не знає є Нессі або Лохнеське чудовисько. Мешкає монстр в озері Лох-Несс – найбільшому у світі за об’ємом води. Довжина водойми 38 км, ширина 1,6км та глибина 226м.
      Нессі безліч разів привертала до себе увагу. Її бачили різні люди в різний час, а саме: у квітні 1934 року, 22 липня 1938 року (на суші), в травні 1943 року, 20 серпня 1952 року, 2 листопада 1954 року (помічена ехолотом), 8 лютого 1974 року.
      Аналізуючи різні свідчення зустрічі з Нессі, автор книги «Чудовисько Лохнесса», Тім Динсдаль намагається дати узагальнені розміри Нессі. Шия — 3 метри, основне тіло — 6,5 метрів. Хвіст — 3 метри.

Водяні чудовиська – міф чи факт

      Найпопулярнішим морським чудовиськом, якого останнім часом часто знаходять загиблим на берегах США, та навіть вдалося зняти на відео в природі, є Оселедцевий король (Regalecus glesne) – так звана риба-змія або риба-ремінь, що, за свідченнями рибалок, перекидає човни.
      Оселедцевий король - напівглибоководна риба, що мешкає на глибині до 1000 м і сягає в довжину 17 метрів.
      Останнім часом екземпляри цього виду найчастіше виловлювали в Каліфорнії та Мексиці. Нещодавно виявлений монстр був завдовжки 5,5 м та важив 250 кг.

Водяні чудовиська – міф чи факт

      Нещодавно біля берегів Великобританії було виловлено гігантського кальмара, довжиною тіла 5 м. Та цей малюк лише дитинча порівняно з чудовиськом, що знайшли загиблим біля острова Тасманія. Його довжина сягала 15 метрів, на додачу з 3 сантиметровими кігтями, що вкривають його щупальця. Можна лише уявити, яку здобич цей восьминіг може вполювати.

Водяні чудовиська – міф чи факт

      В грудні 2014 року біля берегів Сахаліну було знайдено водяне чудовисько довжиною 7 метрів, з залишками хутра та повноцінними зубами. Істота є невідомим науці видом. Нині з’ясовують, це залишки стародавнього динозавра, чи ці тварини й досі плавають поруч з людьми.

Водяні чудовиська – міф чи факт

      Переважна більшість знайдених водяних монстрів, є рештками вимерлих істот, або таких, що не здатні заподіяти шкоду людині тварин. Та найбільшої уваги привертають до себе доісторичні хижаки-велетні, котрі могли дожити до наших днів і в даний час полюють на великих глибинах, час від часу лякаючи очевидців своїм виглядом.

      Серед таких доісторичних морських чудовиськ можна виділити найнебеспечніших:

      Ліоплевродон – водяний динозавр, прекрасний хижак, вправний плавець від якого не вийде сховатись на човні. Довжина тіла до 10 метрів при вазі 2 тонни.

Водяні чудовиська – міф чи факт

      Також уяву людини хвилює стародавній монстр – Базилозавр. Цей 21 метровий хижак, в змозі вполювати навіть синього кита – найбільшого сучасного морського жителя.
      Деякі криптозоологи вважають, що Базилозаври можуть існувати і в наші дні, і саме цього монстра очевидці приймають за морського змія.

Водяні чудовиська – міф чи факт

      Тезкою Біблійного персонажа, є Левіафан Мелвілла – кашалот з найбільшими у світі зубами діаметром 12 см та довжиною 36 см. Довжина тіла до 17 м. Цей гігант міг би позмагатися з Базилозавром і скоріш за все був би переможцем.
     

Водяні чудовиська – міф чи факт

      Та серед цих стародавніх морських чудовиськ, найбільшого страху наганяє Мегалодон – доісторична акула. Він міг би проковтнути свого сучасного родича, який є уособленням морського вбивці – білу акулу.
      Розміри хижака вражають! Довжина тіла 16 метрів при вазі 47 тонн. Беручи до уваги неймовірну спритність – це дійсно морське чудовисько. Мегалодон є найнебезпечнішим хижаком, що коли небуть існував. Якщо уявити, що Мегалодон і досі живий та полює в океані, кров стигне в жилах.

Водяні чудовиська – міф чи факт

      Невідомість завжди цікавитиме людину та буде породжувати страх. А оскільки у страху очі великі, деякі явища завжди будуть перебільшені в декілька разів.
      Доки Світовий океан не буде вивчений досконало, і залишатиметься хоча б одна недосліджена печера, спростовувати існування водяних чудовиськ не можна. Та й навіщо руйнувати такі загадкові та хвилюючі людську фантазію уявлення про темні закутки морського дна, де саме в цю мить може відпочивати після полювання 20-ти метровий монстр, що пережив сотні тисяч років і досі в змозі зберігати таємничість свого існування.


     Матеріал взято з наступних ресурсів: http://tvi.ua/, http://uk.wikipedia.org/wiki/, http://24tv.ua/, http://www.esc.lviv.ua, http://compulenta.computerra.ru/, https://ukr.media/, http://www.livescience.com/.
      Фото взято з наступних ресурсів: http://gorod.tomsk.ru/, http://theworldofanimals.proboards.com/, http://becuo.com/, http://rupark.com, http://hilight.kapook.com/, http://dailymail.co.uk/, http://uk.wikipedia.org/wiki/, http://voyager.blog.hu/, http://greatplay.net/, http://Вusinessinsider.com/.

Автор: Гетьман О. П.

Вгору