Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2014-11-19

Торнадо

      Що таке смерч?
      Смерч (торнадо) – це атмосферне явище, що являє собою повітряний вихор заввишки до 1,5 км, який витягується від хмар до поверхні землі або води. Швидкість вітру при торнадо може сягати 500 км/год. Такий вихор спроможний зруйнувати великий будинок, вирвати з корінням старе дерево, жбурнути на десятки метрів автомобіль та навіть випити ставок. Шлях смерчу може сягати 1,5 км в ширину та понад 50 км в довжину, а на всій його протяжності залишаються масштабні руйнування. За рік у світі відбувається понад 1000 торнадо.

Торнадо

      Як формується торнадо?
      Більшість торнадо утворюються під час грози. Тепле, вологе повітря змішується з холодним, після чого утворюється горизонтальний вихор, котрий поступово з’єднує хмари з землею. Механізм такий: тепле повітря легше і тому воно піднімається в гору, холодне ж важке, відповідно воно швидко опускається в низ утворюючи зони низького тиску. Саме висхідний потік і піднімає предмети.
      Розмір найширшого місця в торнадо сягає 10 км.

Торнадо

      Є дві основні форми смерчу: лійко-подібна та мотузко-подібна. Також можливе утворення декількох торнадо одночасно.

Торнадо

Торнадо

      Що таке водяний торнадо?
      Водяний торнадо – це вихор, що формується над водою. Найчастіше вони виникають уздовж узбережжя Мексиканської затоки. Водяні смерчі можуть іноді заходити в глиб берега та спричиняти руйнування.

Водяний торнадо

      Коли торнадо найбільш ймовірні?
      Торнадо може відбутися в будь-який час року і в будь-який час доби. У південних штатах, пік торнадо триває з березня по травень. Найчастіше в північних штатах торнадо з’являється протягом літа.

      Де торнадо найбільш ймовірні?
      Батьківщина торнадо знаходиться в США. Найчастіше страждають: Техас, Оклахома, Канзас, Небраска, Південна Дакота, Північна Дакота, Айова, Міссурі, Арканзас і Луїзіана. Ці території умовно називають «Tornado Alley» або «Алея Смерчів».


     Матеріал взято з наступних ресурсів: http://www.weatherwizkids.com/.
      Фото взято з наступних ресурсів: http://science.howstuffworks.com/, http://www.batemansbaypost.com.au/.

Автор: Гетьман О. П.

Вгору