Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2014-11-13

КИТИ – ГІГАНТИ ПЛАНЕТИ

      Кити дуже гарні та цікаві істоти. Кит насправді не риба, а теплокровний ссавець котрий дихає повітрям. Особини, що мешкають в Північній півкулі, ніколи не зустрічаються зі своїми родичами з Південної. Існує 79 -84 видів з роду китів, а саме: дельфін, косатка, вусатий кит, горбатий кит, синій кит та інші.

Кити – гіганти планети

      Синій кит цікаві факти.
      Одним з найпрекрасніших представників китових, є синій кит. Ця тварина є найбільшою серед свого роду та й серед тварин взагалі. Довжина тіла синього кита становить 30 метрів при вазі 180 тон. Його серце розміром з легковий автомобіль, а в рот може поміститися слон. Дивно, однак цей гігант харчується ледь не найдрібнішими тваринами в океані - крилем. Один дорослий синій кит може споживати близько 3,6 тон криля в день. В основному вони харчуються на глибині близько 500 метрів.

Кити – гіганти планети

      Рот кита оснащений спеціальними щетинками, за допомогою яких він фільтрує планктон з води.
      Ковток кита може вмістити до 5 тон води з планктоном. Після проціджування води з рота, він злизує здобич з своїх вус м’ясистим язиком.
      Синій кит є глибоководною істотою, але паралельно являється ссавцем, тому він змушений дихати повітрям. Даний процес здійснюється на поверхні води і перед подихом тварина випльовує в повітря залишки води та пари, що накопичились в глотці. Струмінь сягає 9 метрів.
      Незважаючи на свої великі розміри, тварини є гарними плавцями та здатні затримувати подих більше як на 40 хвилин розвиваючи швидкість понад 30 км / год.
      Хоча ми не можемо їх почути, блакитні кити є одним з найгучніших тварин на планеті, спілкуються вони між собою за допомогою серії низькочастотних імпульсів. Вважається, що за хороших погодніх умов блакитні кити можуть чути представника свого виду на відстані до 1600 км.
      Самки розмножуються один раз на три роки. Термін вагітності складає 11 – 12 місяців, та народжується як правило одне маля. Новонароджене дитинча має вагу 2,7 тони та сягає в довжину 8 м. Протягом першого року маля випиває понад 600 літрів молока на добу та набирає близько 90 кг ваги щодня.

Кити – гіганти планети

      Інші факти про китів.
      Серед хижаків, синім китам загрожують переважно акули та косатки, та бувають випадки, що тварини гинуть від травм отриманих при зіткненні з великими кораблями.
      З 1900 року на синіх китів велося саме масштабне полювання, переважно через жир. Було вбито сотні тисяч особин доки в 1966 році, Міжнародна китобійна комісія заборонила полювання на них. Хоча популяція китів і відновлюється, вони занесені в червоний список міжнародного союзу охорони природи (МСОП). Підраховано, що зараз в світовому океані проживає від 10000 -25000 особин.

Кити – гіганти планети

      У 2007 році вченими було досліджено тіло гренландського кита. Ними було вилучено елемент китобійної зброї. Судячи з серії знаряддя, поранення кит отримав приблизно в 1879 році. Виходячи з даних виявилось, що тварина прожила 100 років. Більшість гренландських китів помирають у віці 60 – 90 років. Та провівши дослідження білку в оці одного гіганта, було встановлено його вік, який становив 211 років.

Кити – гіганти планети

      Також цікава поведінка спостерігається в таких представників китових, як – горбатий кит. Самки цих велетнів здатні на дружбу. Використовуючи фотографічний метод, вчені з’ясували, що деякі самки можуть тривалий час плавати разом та навіть народжувати в присутності «подруг». Встановлено, що дитинчата народжені в таких компаніях, мають більші розміри ніж в одиноких матерів.

      Отож, кити – це дуже цікаві тварини котрі є важливою складовою екосистеми світового океану. На даний момент вони страждають від багатьох негативних чинників та найбільше від забруднення навколишнього середовища. Бережімо природу та живих істот нашої прекрасної планети!


     Матеріал взято з наступних ресурсів: http://listverse.com, http://www.onekind.org/, http://www.sciencekids.co.nz.
      Фото взято з наступних ресурсів: http://melbourneer.com/, http://school.maslova.com/, http://shkolazhizni.ru/,http://www.afsc.noaa.gov/.

Автор: Гетьман О. П.

Вгору