Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2014-11-05

Павутина – шкода чи користь для людини?

      Сьогодні павуче плем’я не приносить людству практично ніяких серйозних неприємностей. Однак трохи більше ста років тому воно стало справжньою загрозою для електроенергетики Японії. «Петербурзька газета» навесні 1887 розповідала своїм читачам, що вологий клімат Японії виключно сприятливий для розмноження павуків. Незліченні полчища цих тварин почали перекидати свої павутини з дерев на лінії електропередач, ізолятори і стовпи. При випаданні роси і під час дощу павутина, яка при намоканні стає відмінним провідником, нерідко викликала короткі замикання. Проблема стояла настільки гостро, що була створена спеціальна служба, працівники якої час від часу очищали дроти від павучих мереж довгими бамбуковими мітлами. Але павуки виявилися значно спритнішими людей, і вирішити проблему вдалося тільки шляхом вирубки дерев навколо ліній електропередач.

      Іншу проблему павуки принесли Вашингтону. В кінці XIX століття на вулицях цього міста було встановлено безліч прожекторів, що додавали йому неповторний і чарівний вигляд в нічний час. Але як за помахом чарівної палички їх світло стало тьмяним і лампи ніби затягнулись похмурим сірим серпанком. А вийшло це ось чому: на світло ламп зліталися тисячі нічних метеликів, улюблених жертв павуків, тому незабаром всі ліхтарі, а також пам’ятники та будівлі, на яких вони були встановлені, виявилися густо обплетеними павутинням. Довелося властям американської столиці збільшити штат міських служб. І до сьогодні раз в два тижні їх працівники очищають Вашингтон від павучих мереж.

      А от кілька років тому після повені в Пакистані, коли п’ята частина країни була занурена в воду, мільйони павуків піднялися із поверхні землі та трав на дерева.

      Вода довго не спадала і дерева повністю вкрилися павутиною. В результаті виник моторошний і похмурий краєвид, на якому вся рослинність була вкрита товстим шаром павутини.
      Це незвичайне природне явище стало для жителів країни благом, хоча і не очевидним. У тих частинах країни, де павуки тимчасово переселились на дерева, знизилась захворюваність людей на малярію. Справа в тому, що павуки поїдають малярійних комарів, котрі активно розмножуються у вологому кліматі.


     Матеріал взято з наступних ресурсів: http://www.xliby.ru/biologija/horosho_zabytoe_staroe_o_paukah/p2.php, http://www.meteoprog.ua/ru/news/21599/.

Автор: Ярошинська О. Г.

Вгору