Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2016-01-03

Гиацинт вирощування та особливості догляду

      Гиацинт вирощування та особливості догляду. При аналізі видів квітів, які найбільш придатні до швидкого росту, гиацинт безперечно, був би серед лідерів. Існує безліч переваг вирощування цієї рослини у відкритому грунті, серед яких можна виділити дуже приємний аромат, різноманітність відтінків, компактність, тривалість цвітіння. Однак, незважаючи на свої переваги за своєю популярністю гіацинт ніколи не міг зрівнятися з тюльпанами, крокусами і нарцисами. Можливо, одна з причин цього полягає в тому, що вартість цибулин цієї рослини вища, ніж вартість інших цибулинних рослин, квітучих навесні.
      Гиацинт вирощування якого, як і вирощування ірисів, можливо, як за допомогою насіння, так і за допомогою цибулин, використовується не тільки для зрізу, а й для оформлення квітників в ранньовесняний період (початок їх цвітіння припадає на кінець квітня - початок травня). Згідно садової класифікації, існує дві групи гіацинтів - з простими і з махровими квітками. Що стосується забарвлення, то варто зазначити, що відносно цього критерію гіацинти ділять на 6 груп: з білими, рожевими, червоними, синіми, бузковими і фіолетовими, а також з жовтими та помаранчевими квітками.

Гиацинт

      Гиацинт вирощування і посадка. Для посадки гіацинтів необхідно вибирати сонячні ділянки, захищені від сильних вітрів. Варто враховувати, що хоч ці рослини і можуть рости в більшості видів ґрунту, однак вони не переносять постійно перезволоженого та кислого грунту. Гиацинт вирощування якого буде найкращим в живильному та пухкому грунті з нейтральною реакцією, потребує і хорошого дренажу.
      Починати підготовку ділянки необхідно ще за два місяці до того, як буде проходити посадка гиацинтів. Для цього потрібно на глибину близько 50 см перекопати грунт, після чого внести мінеральні добрива, перепрілий компост або ж перегній (але не варто забувати, що для цих квітів свіжу органіку вносити заборонено). Крім того, якщо грунт глинистий, то його необхідно буде змішувати з піском, а якщо кислий - він потребує вапнування.
      Оптимальним часом для висадки гиацинтів буде кінець вересня - початок жовтня. Безпосередньо перед посадкою в саду, цибулини гиацинтів на півгодини опускають в рожевий розчин марганцевокислого калію. Після чого цибулини у вертикальному положенні висаджують на глибину 10-20 см, на відстані 10-15 одна від іншої, і з міжряддями шириною близько 20 см. При цьому на дно лунок для поліпшення дренажу підсипають пісок.

Гиацинт

      Гиацинт вирощування та основи догляду. Гіацинти, як і фізаліс вирощування, якого досить просте, вважаються досить вимогливими до догляду рослинами. Перш за все, вони потребують розпушення ґрунту - це має проводитись хоча б кілька разів за сезон. Крім того, в періоди засухи рослинам необхідний такий полив, при якому вода промокатиме грунт приблизно на глибину до 20 см.
      Гиацинт, догляд в саду за яким залежить також і від постійного вносу добрив, можна підгодовувати як сухими, так і розчиненими у воді речовинами. Першої підгодівлі гіацинти потребують в період проростання. У цей час рекомендується вносити близько 25 г селітри і близько 20 г суперфосфату на кожен 1 м? посадки. Вдруге, особливо потребує внесення добрив в період формування бутонів. Саме тоді необхідно буде внести близько 30 г суперфосфату і близько 20 г сірчанокислого калію на 1 м?. Наприкінці цвітіння гиацинти удобрюють, використовуючи близько 30 г суперфосфату і приблизно стільки ж сірчанокислого калію. Можна підгодовувати рослини і мікродобривами. Варто відзначити, що після кожного внесення добрив грунт необхідно розпушити. Якщо рослини вирощуються не для одержання насіння, то їх після цвітіння необхідно позбавити від зів’ялих квіток, які забирають необхідні для розвитку цибулин поживні речовини.

Гиацинт


     Матеріал взято з наступних ресурсів: http://www.kartoshki.net.

Автор: Волошко Н. С.

Вгору