Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2014-02-11

Національний парк Tram Chim

      Національний парк Tram Chim розташований у В’єтнамі (провінція Донгтхап) в дельті річки Меконг. На його території знаходяться 7 з 9 видів водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення згідно Рамсарської конвенції.
      Tram Chim National Park заснований в 1985 році з територією 7,313 га. В 1998 році він став національним парком, а в 2012 – включений в перелік водно-болотних угідь Міжнародного значення Рамсарського списку.
      На території парку зростають більше 130 видів вищих рослин, що демонструють шість основних типів флористичних угруповань.

      Водне життя в парку також різноманітне – в водоймах мешкають більш ніж 150 видів прісноводних риб, деякі з яких занесені до Червоної книги В’єтнаму. Наприклад, риби нотоптера Chitala ornata (J. E. Gray, 1831), бризкун Toxotes (Cuvier, 1816) і гігантський вусач Catlocarpio siamensis (Boulenger, 1898). Також у водоймах парку зареєстровано майже 180 видів водоростей, 26 видів епіфауни, 350 видів планктону і 34 видів земноводних.

      Tram Chim або як його назву іноді перекладають Чамтім є домом для 198 видів птахів, у тому числі 16 рідкісних, таких як вимираючі індійський журавель Grus antigone (Linnaeus, 1758), японський журавель Grus japonensis (Statius Muller, 1776) і мала копиця Platalea minor (Temminck & Schlegel, 1849), а також орлів-яйцеїдів Ictinaetus malayensis (Temminck, 1822), суматранських чапель Ardea sumatrana (Raffles, 1822) і сірих пеліканів Pelecanus philippensis (Gmelin, 1789).

      Таке велике біорізноманіття в значній мірі пов’язане з розташуванням парку, більша частина якого знаходиться в дельті Меконгу порослій комишами. Добре розвинена система дренажу полів допомагає підтримувати певний рівень води і цим сприяє проживанню тут великої кількості видів тварин життя яких так чи інакше пов’язане з водою.

      Крім забезпечення сотень видів флори і фауни середовищем існування, національний парк також є ідеальним місцем для екотуризму в дельті Меконгу (Dong Thap Muoi – комишові поля).

      Також територія парку охоплює понад 3000 га лісу каепутових дерев, вік яких не перевищує 18 років. В період паводків ці ліси прикрашені десятками тисяч білих лелек. Завдяки цим лісам десятки видів птахів можуть спокійно розмножуватись і будувати тут затишні гнізда.

      В парку проводяться екскурсії під час яких туристи можуть помилуватись приголомшливим виглядом «зеленого оазису» з комишів, прикрашеного квітами лотосу і оживленого співом птахів.

     У сухий сезон каное возять туристів по невеликих каналах, з яких завдяки 1,5-метровим кранам вони можуть побачити чапель з крилами розміром більше метра і птахів змієшийок, що шукають їжу у воді.

      Система доріг тут була прокладена таким чином, щоб туристи могли без перешкод оглянути весь національний парк не зашкодивши при цьому його екосистемі. Також була побудована 53-кілометрова дамба для захисту парку від повного затоплення під час сезону дощів і регулювання рівня води під час сухого сезону.

      Прихильникам водно-болотних угідь, радимо Національний парк Tram Chim.


     Матеріал взято з наступних ресурсів: http://english.vietnamnet.vn/fms/environment/95116/tram-chim-national-park---important-ramsar.html.

Автор: Ярошинська О. Г.

Вгору