Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2014-02-07

Горішкова соня

      В 2013 році на території НПП «Хотинський» та околицях, здійснено ряд орнітологічних експедицій. Основною метою було пошук пташиних гнізд. В загальному було обліковано понад 100 різноманітних гнізд на п’яти різних ділянках.
      Матеріалу не так багато, але виявлено цікавий факт. Не всі гнізда належать птахам. 26 оселищ на трьох віддалених одна від одної ділянках збудовано ссавцями.
      Попередньо вид, який проживає в таких умовах – це Горішкова соня (Muscardinus avellanarius), рід мишовидних гризунів з родини вовчкові (Gliridae).
      Тварини мають ще інші назви, такі як: ліскулька, ліскуля, вовчок горішковий, вовчок, вовчок ліщиновий, ліскогриз, лускгорішок, соня, ліщинова соня.
      Що стосується поширення виду на території Чернівецької області, опираючись на працю «Безродный С. В. Распространение сонь (Rodentia, Gliridae) на Украине // Вестник зоологии – 1991 – № 3 – С. 45 – 50.» він був знайдений в околиця с. Кам’яна Сторожинецького р-ну.
      Гнізда, котрі ми знайшли неподалік м. Хотин, розміщені на висоті 30 – 200 сантиметрів від землі. Формою - кулеподібні з бічними отворами.

Горішкова соня

      Для будівництва гнізд тваринки використовують м’який, теплотривкий матеріал: пух з насіння дерев, волокна дерев, траву інколи мох.

соня

Вовчок

      Деякі гнізда, що є досить цікаво для тварин, соня накриває листям, формуючи своєрідний дах, який захищає будиночок від потрапляння в середину води.

Вовчок

Вовчок

      Нажаль в осінній період тваринки залягають в сплячку, покидаючи тимчасові домівки, тому сфотографувати ліскульку не вдалось. Нижче наведені фото взяті з Інтернет-джерел.

Вовчок
http://tambov-zoo.ru

Вовчок

Вовчок

      Даний вид потребує охорони на регіональному рівні та бережного ставлення до нього людей.

      Приносимо вдячність Скільському І. В. за надання методичних рекомендацій.


Вгору