Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2015-05-26

Кольорова дуга - Веселка

Вчора пройшов дрібний дощик та на небі з’явилась веселка. Цікаво, що це за різнокольорова дуга прикрашає небо після дощу?

Веселка

Веселка (райдуга, веселуха або цмок) – це оптичне явище, котре виникає при певних умовах, а саме: має йти постійний дрібний дощик, сонце повинно знаходитись у Вас за спиною та хмари лише частково застилати небо.


Насправді веселка повністю кругла, але на землі ми її бачимо у вигляді дуги. З повітря, в певних умовах, виглядає вона ось так:

Веселка з повітря


Чому різнокольорова?

Сонячне світло має світлові хвилі різної довжини, хвилі з фіолетовим кольором найкоротші і їх видно найгірше, хвилі червоного кольору найдовші, тому саме з червоного завжди починається «світло-музика» веселки.

Кольори веселки

Чому кольорова лише дуга, а не все небо?

Справа в тому, що при потраплянні сонячного променя в краплю води, воно заломлюється під кутом 42° та повертаючись назад ділиться на хвилі різної довжини (від червоного до фіолетового). Межа червоного співпадає з кордоном кута заломлення світла в призмі краплі води. Щодо внутрішньої частини веселки то людське око з найкоротших світлових хвиль сприймає лише фіолетовий, решта відтінків, для нас просто не існує.

Тепер, якщо перенести це правило з краплі води на всю площину дощу, можна уявити чому райдуга має форму дуги.

Ну ось... Мабуть все ж таки на початок веселки потрапити не вдасться, але полюбуватися нею здалеку - можна.

В світі чимало цікавого!!!


     Матеріал взято з наступних ресурсів: http://scijinks.jpl.nasa.gov/rainbow/, http://eo.ucar.edu/rainbows/.
      Фото взято з наступних ресурсів: http://sparepartsandpics.blogspot.com/, http://www.slate.com/, http://www.reddit.com/, http://eo.ucar.edu/rainbows/, http://1ms.net/, http://dottech.org/, http://ngm.nationalgeographic.com/, http://www.hougaardmalan.com/, http://www.arizona-leisure.com/.

Автор: Волошко Н. С.

Вгору