Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2013-12-31

Незвичайні знахідки на березі річки Дністер

      На річці Дністер дуже низький рівень води. У зв’язку з цим на березі відкриваються цікаві, до цього не видимі речі. В місцях де раніше була вода, зараз видніються великі брили – скам’янілі шматки деревини та молюсків.

Берег р. Дністер

Зкам’янілі молюски

      Тепер по березі спокійно можна підійти до місць, які раніше були недоступними. Виявляється в скелях над водою є дуже багато нір диких звірів, які з’єднуються з лісовими масивами тоненькими стежинками, прихованими колючими чагарниками та гілками повалених дерев.

Нора звіра

      Знайдено незвичайну кам’яну брилу, розміщену приблизно в восьми метрах над рівнем води. Цікава вона тим, що на її стінках чітко видніються сліди від води, що тече (вимоїни). Навіть при найвищому рівні Дністра, вода підніметься максимум на три метри, а якщо враховувати земне тяжіння, тобто камінь весь час зсувається по схилу в низ, дана знахідка є феноменом. Жодного струмка в радіусі 100 метрів не має.


      Також дивує рослинний світ прибережної смуги Дністра. Зустрілась мені колонія цікавих водоростей. Рослини прекрасно ростуть на камінні формуючи зелений килим. Деякі з них нагадують формою сердечко.      Спостерігалося дивне явище: близько десяти тисяч мальків риб плавали вздовж берега перевертаючись з боку на бік. Першою думкою було – риба отруєна. Та спостерігаючи за водними жителями на протязі 3-х годин, жодної загиблої рибини не було виявлено. Рибки з задоволенням поїдали хліб та мотиль. Теоретично, на мілину мальків вигнали хижаки, а оскільки вода зараз надзвичайно чиста, переслідувати до самого берега вони не ризикнули.

      Самою чудернацькою знахідкою стала желеподібна субстанція білого кольору з темним центром. Розміром об’єкт трохи більший за коробок для сірників, не прозорий та кріпиться до каміння в одній точці площиною 1 квадратний сантиметр. На момент кладки рівень води був значно вищим. Зараз ікра розміщена на 15 сантиметрів вище водяного тла, тому скоріш за все загинула. Незважаючи на це її було поміщено у воду з надією на порятунок.
      Навіть поблизу є цікаві речі!!!


Вгору