Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2013-11-29

Національний геопарк «Чжанцзяцзе» - Zhangjiajie Sandstone Peak Forest National Geopark

      Національний парк Чжанцзяцзе – перший національний лісовий парк Китаю, який створено в 1982 році і вже через 10 років занесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Знаходиться він в провінції Хунань на південному сході Китаю. Хоча площа парку спочатку складала лише 48 км2, він став всесвітньо відомим завдяки своїм неповторним ландшафтам з пишними субтропічними лісами поміж більш ніж трьома тисячами скель з кварцитів, більшість з яких висотою понад 200 м. Також приваблюють туристів місцеві прозорі гірські струмки і чарівні озера, та гігантські печери.

http://whc.unesco.org/en/list/640/gallery/

      Zhangjiajie National Forest Park є частиною набагато більшої (397,5 км2) ландшафтної та історичної заповідної території Улін’юань (Wulingyuan). В 2001 році Міністерством земельних і природних ресурсів Китаю парку було надано статус національного геопарку з площею 129 км2. У 2004 році геопарк Чжанцзяцзе був занесений до списку всесвітньої мережі геопарків ЮНЕСКО.

http://whc.unesco.org/en/list/640/gallery/

      Кварцитові скелі, розкидані на території всього парку є результатом багатьох століть ерозії. Завдяки вологому клімату та рослинності і утворилися такі дивовижні відокремлені одна від одної скелі. Один з кварцитових стовпів парку, 1080 – метрова «Колона Південного Неба» була офіційно перейменована в «Аватар Алілуя-гора» (Avatar Hallelujah Mountain) на честь однойменного фільму у січні 2010 року, оскільки саме кам’яні стовпи парку Чжанцзяцзе надихнули режисера фільму Джеймса Кемерона на створення літаючих гір у світі Пандори.

      Фауна і флора
      Парк Чжанцзяцзе охоплює три природні заповідники в яких зростають понад 500 видів дерев, в тому числі метасеквойя (Metasequoia glyptostroboides (Hu and W.C.Cheng, 1948)), що вважалась зниклим видом рослин, доки не була знову виявлена в 1948 році в Сичуаньській ущелині. Є також гігантські саламандри, макак-резус, і багато видів птахів.

http://www.flickr.com/photos/60999556@N00/6179115890/sizes/o/in/photostream/

      Складна топографія, круті скелі і глибокі яри, а також сильні дощі і густі ліси, забезпечили тварин та рослин відмінним середовищем існування. В парку є 116 видів хребетних, що належать до 50 родин. Природа парку просто вражає – тут мешкають 30 рідкісних ендемічних видів флори і фауни. Навіть звичайна людина має шанс побачити тут рідкісну димчасту пантеру (Neofelis nebulosa (Griffith, 1821)). Найбільша популяція тварин – макак-резус (Macaca mulatta (Zimmermann, 1780)) нараховує більше 3000 особин, яких можна зустріти всюди в парку. Не боячись людей, вони схожі на неслухняних дітей, але подружаться з туристами, які пропонують їм цукерки чи шоколад. Вони діляться на три групи залежно від забарвлення хутра: сині макаки, жовті і золоті.

http://animals.nationalgeographic.com/animals/mammals/clouded-leopard/

http://www.treknature.com/gallery/Asia/India/photo244941.htm

      Китайську велетенську саламандру (Andrias davidianus (Blanchard, 1871)) можна знайти в деяких водоймах. Вони також відомі як «риба-дитина», тому що видають звук, схожий на плач дитини, і мають чотири ноги, схожі на руки дитини. Багато саламандр живуть в прохолодних, чистих струмках і ставках, споживаючи в їжу дрібних риб, крабів, креветок і жаб. Велетенська саламандра була обрана талісманом міста Чжанцзяцзе на Міжнародному фестивалі охорони лісів Чжанцзяцзе в 2007 році.

http://frogpodblog.blogspot.com/2011/04/notes-from-field-dante-in-china-part-2.html

      Панголіни (Pholidota) – вимираюча реліктова група ссавців, живуть тут в високогір’ї. Довжиною близько півметра, вони мають жорсткий панцир, довгий язик, гострі кігті і невеликі ноги. Вони використовують свій добре розвинений нюх, щоб знаходити комах. Вони розривають мурашники або термітники своїми потужними кігтями і досліджують їх вміст своїми дуже довгими язиками. Вони ведуть нічний спосіб життя і більшу частину дня сплять, згорнувшись у клубок.

http://www.yeartohelp.com/day-273-and-the-mystery-creature-is-a-pangolin-never-heard-of-it/

      Національний парк Чжанцзяцзе є домом і для птахів ряду Веслоногі (Pelecaniformes), кожен з яких має спеціальний мішок - орган доставки води. Як правило, ці птахи, живуть на вершинах гір і прилітають до струмків і річок, щоб пити воду. Випивши майже один літр води, вони зберігають цю воду у своєму мішку, використовуючи її пізніше.
      Близько 3000 рідкісних видів рослин може похвалитися цей національний парк. Серед рідкісних рослин, цікавим і, мабуть найвідомішим є дерево Davidia involucrata Baill. (1871). Вчені називають його «живою копалиною», тому що ця рослина пережила льодовиковий період 2,5 млн. років тому. Ботаніки не могли не простежити його походження аж до середини 19-го століття. Це дерево, дуже схоже на кизил, але відоме воно ще й завдяки своїм цікавим квітам, які звисають довгими рядами з гілок. Завдяки формі квітів, воно має ще дві назви – голубине дерево і дерево носових хусток.
      Квіти-омари (Plectranthus neochilus Schltr.) (названі на честь їх червоних, жовтих або фіолетових креветко-подібних пелюсток) зазвичай ростуть у вологих і тінистих місцях парку Zhangjiajie. Найбільше їх вздовж берега Золотого Whip Stream, де в період цвітіння вони забезпечують приголомшливо мальовничу картину. Wulingyuan також рясніє китайськими каштанами (Castanea mollissima Blume). Одне таке дерево може дати до 23 кг великих поживних м’ясистих горіхів, які мають солодкий смак.

http://www.botanischergarten.ch/web/boga/bluehende_pflanzen/bluehende_pflanzen10.html

      Геологія
      В горах Улін’юань є не тільки химерні вершини, але і більше ста великих і малих карстових печер. Серед них найвідомішою є печера Хуанлун в заповіднику Сосіюй. Печера Хуанлун має чотири яруси, одне озеро, дві річки, три водоспади, 13 залів, 96 пішохідних галерей; її глибина становить 15 кілометрів. Найбільший зал може вмістити понад десять тисяч людей. Зі стелі печери звисають, а з землі піднімаються безліч сталактитів і сталагмітів, великих і малих, найрізноманітнішого забарвлення і химерних форм. Серед них особливо вражаючим є один сталагміт діаметром приблизно в 10 см і висотою в 19,2 м, тобто майже в 6-поверховий будинок.

http://www.chinazhangjiajietour.com/plus/view.php?aid=1801

      Національный парк Чжанцзяцзе – один з найкрасивіших заповідників цієї країни. Для туристів тут прокладені зручні пішохідні доріжки серед наймальовничіших пейзажів. А для найсміливіших – скляний міст на горі Тяньмень на висоті 1430 м. Національний парк Чжанцзянзе також включає в себе такі мальовничі місця, як гора Тяньцзи, долина Суосі, струмок Золотий батіг, печера Жовтого дракона і гора Небесні ворота.

      Для туристів тут є три готелі на різний смак і гаманець, а також хостели, пошта, офіс China Mobile, банк, інтернет-кафе, магазини товарів першої необхідності і місцевих сувенірів, ресторани та кафе. Національний парк Чжанцзяцзе знаходиться за 32 км від міста Чжанцзяцзе, та за 38 км до залізничного вокзалу Чжанцзяцзе і аеропорту. Між містом і парком регулярно ходять громадські автобуси.

      Національный парк Чжанцзяцзе вартий Вашої уваги!


     Матеріал взято з наступних ресурсів: http://english.zhangjiajie.gov.cn/?action/viewnews/itemid/7.html http://www.zhangjiajietourism.us/about-fauna.html http://en.wikipedia.org/wiki/Zhangjiajie_National_Forest_Park.

Автор: Ярошинська О. Г.

Вгору