Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2013-11-22

Національний парк Національний парк "Єллоустон" – Yellowstone National Park

      Єллоустонський національний парк (Yellowstone national park) створений першим серед національних парків світу (заснований 1 березня 1872) і є улюбленим місцем для відпочинку, подорожей і пригод для мільйонів відвідувачів щороку. Подорожуючи великою кільцевою дорогою, відвідувачі можуть милуватися парком, не виходячи зі свого автомобіля, а також відпочити на одному з численних придорожніх облаштованих для пікніка місць. Основні визначні пам’ятки і найбільш мальовничі місця yellow stone national park знаходяться вздовж цієї ж дороги. Для активних туристів парк має тисячі кілометрів трас від одноденних піших до складних, що проходять крізь найбільш віддалені від цивілізації місця..

Великий каньйон Єлоустонського національного парку

      Більша частина парку розташована в північно-західній частині штату Вайомінг, а невелика частина – в Монтані і Айдахо. Парк складається в основному з високих, порослих лісом, вулканічних плато, еродованих за тисячі років заледеніння і течіями річок, що оточені на півночі, сході і півдні горами.
      Ось деякі з причин для того щоб відвідати національний парк Єллоустон:
      • це перший у світі національний парк
      • його площа – 898,3 тис. га
      • серед диких тварин парку 7 видів копитних (зубри, лосі, вапіті, вилороги), 2 види ведмедів і 67 видів інших ссавців, 322 види птахів, 16 видів риб
      • тут зростають більш ніж 1100 видів місцевих рослин, більше 200 видів екзотичних рослин і понад 400 видів-термофілів.
      • на території парку знаходиться одна з найбільших кальдер в світі з більш ніж 10 000 термальних джерел і більше 300 гейзерами. Також тут розташований один з найбільших скам’янілих лісів світу і понад 290 водоспадів з найбільшим 94-метровим Нижнім водоспадом річки Єллоустоун.
      • на висоті 2357 метрів над рівнем моря тут розташоване найбільше озеро в Північній Америці – Єллоустон (342 км2)
      • 9 центрів для відвідувачів
      • 12 кемпінгів (більше 2000 будиночків)

www.winterinyellowstone.com

      Побачити виверження найвідомішого гейзера «Old Faithful» (в перекладі «Старий Вірний») та інші місця парку допоможе веб камера онлайн http://yellowstone.net/webcams/ на його офіційному сайті. Можливість побачити всі цікавинки Єллоустона дає і веб камера на сайті The National Park Service.

 

  Фото: Michael Melford

      Природа Yellowstone Park
      Єллоустонський національний парк має найбільше видове різноманіття, а також чисельність диких тварин серед 48 штатів США. Тварини, яких найбільше прагнуть побачити відвідувачі – це ведмеді, вовки, лосі, вапіті, зубри, борсуки, видри, лисиці і звичайно ж малюки будь-яких тварин.

 

  Фото: Steven Robertson

      Нижче наведена статистика Служби національних парків щодо диких тварин парку:
      • Єллоустонський національний парк є домом для 76 видів різних ссавців
      • в екосистемі Єллоустона поряд з чорними ведмедями живуть більше 500 особин грізлі
      • популяція вовків була відновлена в 1995 році, і зараз їх вже більше 370 особин
      • одними з найбільш рідкісних ссавців в парку є росомаха і рись
      • сім місцевих видів копитних – лось, олень чорнохвостий, зубр, вапіті, баран-товсторіг, вилоріг і олень білохвостий, в тому числі одине з найбільших стад лосів в Сполучених Штатах живуть на території парку
      • немісцеві снігові кози колонізували північно-західну та північно-східну частини парку

 

Фото: Yellowstone national park

commons.wikimedia.org

      Єллоустон є домом для більш ніж 1350 видів судинних рослин, з яких 218 є не місцевими. Найбільш поширене дерево в парку (займає більше 80 % лісів) – сосна зкручена широкохвойне, високе і пряме дерево, що досягає 50 м у висоту. Ялина Енджелмана і субальпійська ялиця широко поширені в районах з багатими вулканічними ґрунтами. Жовта «мавпяча квітка» (Mimulus guttastus) поширена у вологих місцевостях, таких як струмки поблизу гідротермальних джерел. Назвою завдячує формі квітки, що нагадує морду мавпи.
      Єллоустонський національний парк зіткнувся з проблемою загрози поширення немісцевих видів рослин, що витісняють місцеві. Так, за останні 25 років, кількість рослин-інтродуцентів збільшилася від 85 до 212 видів. Хоча не всі з цих екзотичних рослини загрожують місцевим види парку, деякі з них можуть змінити місцеві рослинні угруповання, що вплине на популяції тварин, які від них залежать. Такі екзотичні для парку види, як тимофіївка і стоколос (Bromus tectorum), стали настільки поширеними, що нинішній рівень фінансування парку не дозволяє проводить хоча б якісь заходи з контролю за поширенням цих видів.

      Пориньте у пригоди серед дикої природи Yellow stone park
      Вхідний квиток у парк коштує: 25 $ – приватний транспортний засіб , 20 $ - мотоцикл чи снігохід, 12 $ - відвідувачі старше 16 років для подорожей пішки, на велосипедах, лижах, і т.д. Ця плата забезпечує відвідувачів з 7-денним дозволом на в’їзд в національні парки Єллоустон і Гранд-Тітон (Grand Teton National Park). Єллоустонський має 5 входів в парк. Північний – єдиний вхід в парк, відкритий для транспортних засобів протягом всього року. Графік функціонування інших входів, а також те, чим і як краще добиратись в парк, де жити і коли приїжджати є на сайті The National Park Service, а також Yellowstone national park.

 

Фото: Yellowstone national park

      Виділіть декілька днів, щоб відвідати перший Національний парк в світі Єллоустон.


Автор: Ярошинська О. Г.

Вгору