Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2013-11-20

Національний парк "Ґранд-Каньйон"

Національний парк "Grand Canyon" є осередком краси, миру та мальовничої величі. Яскраві кольори та несиметричні форми оголених стародавніх гірських порід назавжди карбуються в пам’яті. 

     


Основними датами в історії Ґранд-Каньйону є:
- Національна пам’ятка – з 11 січня 1908; 
- Національний парк – з 26 лютого 1919; 
- Об’єкт всесвітньої спадщини – з 26 жовтня 1979. 

Гранд-Каньйон не має собі рівних у всьому світі за панорамами, які він пропонує своїм відвідувачам. Він відомий своїми вражаючих розмірів скелями та мальовничими ландшафтами. Ці скелі складаються з товщі гірських порід різного віку, що чудово збереглися і чітко розрізняються в стінах каньйону. Шари породи записали в собі більшу частину ранньої геологічної історії Північно-Американського континенту. Гранд-Каньйон є також одним з найяскравіших прикладів ерозії в світі. 
      Парк простягається на 446 км та знаходиться в штаті Аризона, США. Гранд-Каньйон розділяє річка Колорадо. Ширина каньйону на рівні плато Колорадо – 6-29 км, на рівні дна – менше одного кілометра. Глибина місцями досягає 1800 метрів. 
      Побачити всю цю красу допоможе веб камера онлайн, що в гарну погоду охоплює території каньйону на відстань до 360 км.

    Природа Великого Каньйону
      Природа парку досить різноманітна та включає в себе пишні ліси та скелі порослі чагарниками. Сосна однолиста, ялівець Юта і дуб гірський є домінуючими серед дерев. Дерева перемежовуються з посухостійкими чагарниками, а тепла і сонячні частини каньйону стали домівкою для таких пустельних рослин, як банани, юки і кактуси. Національний парк є домом для самих різноманітних тварин. Проживають на даних територіях 75 видів ссавців, 50 видів плазунів і земноводних, 25 видів риб, більше 300 видів птахів. З ссавців на території найчастіше зустрічається олень чорнохвостий. Барани-товстороги населяють віддалені схили каньйону, але і їх іноді можна побачити на туристичних маршрутах. Хижаки парку – рисі, койоти, гірські леви. Серед дрібних ссавців, які мешкають тут – котофредка смугастий, бобри, ховрахи , бурундуки, кролики та кажани. Плазуни і земноводні представлені найрізноманітнішими ящірками , зміями (у тому числі унікальний «рожевий» гримучник скельний), черепахи, жаби і саламандри. Сотні видів птахів , ділять територію парку з незліченними комахами і павукоподібними (павуки і скорпіони).
      Одними з найбільш знаменитих мешканців парку є вивірки Sciurus aberti і Sciurus aberti kaibabensis. Перші водяться тільки на півдні парку, тоді як другий вид – тільки на півночі. Предок у цих двох видів спільний, але дві відокремлені широким каньйоном популяції з часом перетворились на два окремих види.

 

Фото: National Parks Conservation Association

      Сплануйте свою подорож до Гранд Каньйону
      Grand Canyon National Park можна відвідувати круглий рік. Майже п’ять мільйонів людей приїжджають помилуватися його красою щороку. Більшість з них бачать його зі свого автомобіля подорожуючи вздовж South Rim (південна частина парку). Саут-Рим – найбільш доступна частина парку, яка знаходиться в середньому на висоті 2134 м над рівнем моря. Набагато менша кількість людей бачать каньйон з Норт-Рим (North Rim), який знаходиться всього за 16 км від Саут-Рим.
      Великий каньйон найкраще вивчати, подорожуючи за існуючими путівниками та мапами для піших і автомобільних подорожей, які є на сайті The National Park Service, Міністерства внутрішніх справ США.
      Інформація про те як дістатися до національного природного парку Гранд Каньйон розміщена також на сайті парку.
      Людям з вадами руху безкоштовно надаються візки. За добу до приїзду можна замовити автобус. Рух по території парку маршрутними автобусами є безкоштовним. Вони їздять за трьома маршрутами та найдовший з них триває чотири години в один бік.
      Доступні наступні зручності: кемпінги, готелі, їдальні, туалети, телефони-автомати, книжковий магазин, інформаційний центр.

 

Фото: National Parks Conservation Association 

Обов’язково відвідайте Grand Canyon National Park!


Автор: Ярошинська О. Г.

Вгору