Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2013-10-03

Закладено штучне гніздо для лелеки чорного (Ciconia nigra L.)

      3-го жовтня 2013 року працівниками національного природного парку «Хотинський» спільно з очільником туристичного гуртка «Тумалт» Романом Федчуком закладено штучне гніздо для представника Червоної книги України – лелеки чорного. Підставою даного заходу стало виявлення на території урочища «Варниця» пари цих неперевершених птахів. Останні 10 років лелека чорний поблизу лише харчується. Та, опитавши місцеве населення, з’ясовано, що дані ліси колись були домівкою і місцем гніздування птаха.
      Місце для гнізда обрано тихе і приховане високими деревами. Наявний зручний підліт. Висота розміщення близько 13 метрів. Платформу для гнізда, що витримує до 90 кілограм ваги власноруч спорудив провідний фахівець з екологічної освіти Іван Лазар.
      На 1995 р. в Чернівецькій області було зафіксовано 5 гнізд чорного лелеки. Достовірних даних про чисельність в теперішній час немає, та приблизно на Буковині проживає 12 пар цих рідкісних птахів.

Блог відділку науки Блог відділку науки Блог відділку науки Блог відділку науки Блог відділку науки Блог відділку науки Блог відділку науки Блог відділку науки Блог відділку науки Блог відділку науки Блог відділку науки Блог відділку науки Блог відділку науки Блог відділку науки

Організували захід:

      Заступник директора з наукової роботи Когутяк Я. М., науковий співробітник Марко М. Ю., провідний фахівець з екологічної освіти Лазар І. І.

      Приносимо вдячність Скільському І. В. та Бучко В. В. за методичні рекомендації в розміщенні, Павлюкевичу М. А. за надання інструменту.

      Особлива подяка очільнику туристичного гуртка «Тумалт» Федчуку Р. І., без якого даний захід був би неможливим.


Вгору